Projekt domu dla przedsiębiorcy


Jeśli prowadzisz firmę i chcesz, by dom służył Ci również jako miejsce spotkań z klientami - nie omieszkaj poinformować o tym architekta przed wykonaniem projektu.
Zawsze trzeba przeznaczyć niezależną część domu na prowadzenie działalności gospodarczej. Musi umożliwiać swobodne wykonywanie pracy, tak więc, jeśli na przykład spodziewamy się odwiedzających nas klientów - trzeba pomyśleć o osobnym wejściu dla nich, WC, poczekalni no i oczywiście, gabinecie. Firma wymagająca szyldu reklamowego musi umieścić go na froncie budynku, by był widoczny. Inaczej, mało kto go zauważy i skorzysta z naszych usług. Pomyślmy o wydzieleniu osobnego skrzydła w domu, który znajduje się na planie na przykład litery T lub H. Plany prostokątne nie ułatwiają wydzielenia strefy usugowej, która powinna mieć minimum 50m2.
Wykończenie domu, w którym planujemy prowadzenie działalności gospodarczej nie powinno być ekscentryczne. Siedziba firmy powinna zachęcać przyszłego klienta do skorzystania z naszych usług. Budynek powinien być czysty, schludny i w ciepłych barwach. Pamiętajmy, że nie tylko my będziemy do niego wchodzić, ale również potencjalni klienci. Dla nich, jeśli wymaga tego rodzaj prowadzonej działalności, musimy pomyśleć o małym parkingu. Nie musimy uzyskiwać pozwolenia na jego budowę, jeśli zawiera do 10 miejsc parkingowych, gdzie minimalny wymiar jednego to 2, 3x5m. Należy pamiętać, że wygląd zewnętrzny jest jednocześnie wizytówką firmy i świadczy o charakterze przedsiębiorstwa i przedsiębiorcy. Odpowiedzialny i sumienny gospodarz jest kojarzony z usługami wysokiej jakości.
Planując rozmieszczenie pomieszczeń, pamiętajmy, że działalność gospodarcza nie może zabrać nam przestrzeni życiowej i metrażu domu. Miejsce na prowadzenie firmy musi być rozplanowane dodatkowo, a nie w zamian za coś. Domownicy nie powinni czuć, jakby ograniczała ich swobodę. Można rozplanować strefę prywatną na pierwszym piętrze, a służbową na parterze. Innym sposobem jest wydzielenie osobnego skrzydła.

Previous Kto może dokonać adaptacji projektu domu?
Next Domy jednorodzinne – ciekawe rozwiązania